Ploché střechy

Střechy Maslík - Střechy Opava

Tento článek si můžete nechat přečíst.

Naše firma se specializuje na opravy a rekonstrukce plochých střech v té nejvyšší možné kvalitě s ohledem na příznivou cenu. Dodáváme materiál a komponenty léty ověřených dodavatelů, kteří patří k těm nejlepším v oblasti plochých střech pro podnebí, jake panuje v našem regionu. Odvádíme kvalitní práci podloženou letitými zkušenostmi v oboru oprav a rekonstrukcí všech typů střech. ...více zde

Výhody plochých střech

Střechy Maslík - Střechy Opava

Tento článek si můžete nechat přečíst.

Plochá střecha je řešení, které spojuje praktičnost a estetiku. Tento typ konstrukce je přitom na rozdíl od šikmých střech odolný i proti hurikánovému větru. To je důležité zejména s ohledem na současnou klimatickou změnu, která má za následek častější výskyt tohoto typu jevů na našem území.

Správně navržená plochá střecha také snižuje tepelné ztráty, ke kterým dochází v případě horní vnější příčky. Zlepšení izolace tohoto typu střechy je zajištěno minimalizací vnějšího povrchu ve vztahu k šikmým střechám.

Ekonomickým řešením jsou ploché střechy. Díky menšímu půdorysu je k jeho vytvoření a sestavení potřeba méně materiálů. Tento typ střechy může být až o 20 procent levnější než střecha šikmá. Navíc díky absenci úkosů lze vrchní patro domu využít celoplošně.

Ploché střechy jsou charakteristickým znakem moderní výstavby, kterou si můžeme vybrat výběrem těch nejlepších návrhů domů pro nás. Tyto typy projektů získávají futuristickou estetiku díky minimalismu, jednoduché formě a modernistické fasádě s kamennými a dřevěnými detaily. Tento typ střechy se zvláště často používá v rezidencích.

Plochá střecha také dává možnost vytvořit si na ní zahradu nebo funkční terasu. Při výběru rostlin pro střešní zeleň stojí za to věnovat pozornost tomu, aby byly odolné vůči neustálému slunečnímu záření a rychlému vysychání půdy, dobrým řešením bude výběr různých druhů trvalek. Osazení střechy rostlinami také zvyšuje biologicky aktivní plochu v rámci investice. Tento typ konstrukce navíc poskytuje vysokou zvukovou pohltivost a umožňuje zadržet až 60 procent dešťové vody.

Jednou z hlavních výhod je také snadná instalace solárních a fotovoltaických panelů.

Nevýhody plochých střech


Jednou z hlavních nevýhod ploché střechy je nutnost odklízení sněhu. Projekty domů s plochou střechou s takovým zatížením počítají, ale z bezpečnostních důvodů se vyplatí vyhnout se nahromadění silné vrstvy mokrého sněhu na něm.

Součástí stavby ploché střechy není podkroví, což může být nevýhodou i výhodou v závislosti na stylu nakládání s prostorem preferovaném investory.